Vitamínová bomba pre bábätká

INGREDIENCIE:
• batát
• veľký list kučeravého kelu zbavený žilnatej časti
• brokolicu
• kocku cícerového mrazeného pyré
Tento detský príkrm je naozaj vitamínová bomba. Ak sa vám podarí kúpiť listy kelu, dajte si ich do poháru s vodou a tak uskladnite v ľadničke, aby vám nezvädli. V tomto príkrme používam, ako bielkovinovú časť príkrmu, kocku cícerového mrazeného pyré. Príprava sušeného cíceru zaberie viac času, preto si ho pripravujem naraz viac a zamrazujem. Sušený cícer opláchnem vo vode a nechám namočený v miske so studenou vodou na tmavom mieste, prípadne ľadničke aspoň 8 hodín. Následne cícer opäť opláchnem. Vodu v ktorej sa máčal vylejem. Zalejem ho čistou vodou, prípadne zeleninovým vývarom. Pridám bobkový list, ktorý znižuje možnú plynatosť po strukovinách. Necháme zovrieť a potom na miernom ohni varíme cícer do mäkka. Penu, ktorá vám vznikne môžete zbierať lyžicou a vyliať. Opäť ťak spravíte cícer ľahšie stráviteľnejším. Keď mám cícer uvarený do mäkka rozmixujem ho na kašu. Pred tým však nezabudnite vybrať bobkový list. Pokiaľ vám ostane príliš veľa vody, tak si z nej odlejte, nech nemáte pyré príliš tekuté. Vyradila som si jeden zásobník na kocky ľadu, pre Beluškine príkrmy. Jednotlivé kocky naplním zmesou. Dám do uzatvárateľného sáčku a zamrazíme. Kocky po jednom môžete pridávať do príkrmov, kde nemáte iný bielkovinový základ. Skúste ich však spotrebovať tak do mesiaca a pol. Pre bábätká nemám rada dlhodobo zamrazené jedlo. Predsa len jeho kvalita klesá. Celý príkrm som pripravila v detskom parnom hrnci a po rozmixovaní som pridala štvrťku lyžičky ghee masla. Môžete však použiť aj vami zvolený olej. Mne sa tam viac hodí ghee maslo a pomaličky zvykám Belušku na ďaľšie druhy potravín. Výhodou ghee masla je, že je zbavené laktózy, tým pádom ľahšie strráviteľné. Vďaka vysokej koncentrácii kyseliny maslovej dokáže zastaviť rast nádoru, alebo ho aspoň spomaliť. Je plné vitamínov E,C, obsahuje aj železo, množstvo antioxidantov a minerálov. Dokážeme ním posilniť imunitu, zrak, má protiastmatické účinky, posilňuje pamäť a flexibilitu tela.
Už naše babičky vyrábali ghee maslo. Kúpiť sa dá aj hotové. Cena je však citeľná na peňaženke, preto ak chcete, môžete si ho vyrobiť aj sami z klasického masla. Chce to len trpezlivosť a čas. Návod ako si vyrobiť ghee maslo nájdete hneď niekoľko na internete.
Na internete som našla aj recept na pleťové tonikum pre bábätká. Vyrobíme si ho zmiešaním ghee masla, medu a kandizovaného cukru. Môžete mamičky vyskúšať a napísať vaše skúsenosti.
Related Posts

Latest Stories

Search stories by typing keyword and hit enter to begin searching.